סדנת גוף ומשפט בחדשות

בימים אלה אני שוקדת על הכנת קורס ייחודי המשלב תיאוריה משפטית ופרקטיקה, כפי שאפשר לקרוא בכתבה הבאה.

האם יש קשר בין גוף ומשפט?
בית-הספר למשפטים במסלול האקדמי המכללה למינהל מקים סדנה משפטית חדשה וראשונה מסוגה בישראל בנושא 'גוף ומשפט' הסדנה תחל לפעול באוקטובר 2006 ותועבר על-ידי ד"ר יופי תירוש ועו"ד נעמי לבנקרון
מאת: מתן פריידין   |     |  www.Nfc.co.il

בית הספר למשפטים במסלול האקדמי המכללה למינהל מקים סדנה חדשה וראשונה מסוגה שתוקדש לנושא 'גוף ומשפט' ותחל לפעול באוקטובר 2006.הסדנה, תעסוק במגוון נושאים חשובים הקשורים בגוף האדם: תרומת איברים, ניתוחים פלסטיים, טכנולוגיות של רבייה, דילמות אתיות ומשפטיות של הנדסה גנטית, הפלות, דיאטות, זכויות של אנשים עם מוגבלויות, זכויות החולה, פתולוגיה, קבורה ועניינים הקשורים לגוף המת, זהות גזעית ואתנית, והסדרה מוסדית של הופעה חיצונית ועוד.

הסדנה תלווה בסמינר שיבחן כיצד ניתן והאם צריך להחזיר את הגוף כשלעצמו למרכז תשומת הלב של התיאוריה המשפטית, את הגישות הטוענות שהגוף הוא אתר חשוב של הוויה, זהות וייצור ידע, ואת השאלה האם הוא ראוי לתשומת-לב מחודשת של המשפט.

לדברי ד"ר יופי תירוש, שתעביר את הסדנה יחד עם עו"ד נעמי לבנקרון: "נקודת המוצא של הסדנה החדשה הינה כי החוק 'מייצר' ומעצב את הגוף האנושי, בניגוד ליחס המקובל לגוף כאל טבעי במהותו ומשני בחשיבותו לעומת האזורים האינטלקטואלים והרוחניים של בני האנוש".

תירוש מציינת עוד, כי "העיסוק בגוף כקטגוריה מארגנת טרם נכנס לשיח המשפטי הישראלי, מטרת הסדנה, שהינה ראשונה בתחום, ליישם את הביקורת התיאורטית כנגד דחיקת הגוף לשוליים במשפט המודרני, לערער הנחות יסוד מקובלות לגבי מהותו של הגוף ולאתגר את השיח המשפטי בבית המחוקקים ובבתי המשפט בתחום זה".

מפגשי הסדנה ישלבו בין תיאוריה ופרקטיקה ויכללו היבטים מעשיים, כלים של משפט ושינוי חברתי, סיעור מוחות על דרכי פעולה ועיצוב פרויקטים של הסטודנטים, ורפרטים של הסטודנטים על העבודות הסמינריוניות.

נוצר:    19/06/2006     |   עודכן:    19/06/2006     |   רשימות נוספות:    מתן פריידין

http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-103627-00.html?tag=10-54-58&au=True

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: