לכתוב רק ברגע האחרון

רבים מאתנו מוצאים את עצמנו עם הלשון בחוץ לפני הדד ליין להגשת עבודה, מאמר, או הצעת מחקר. אנחנו עושים את זה ברגע האחרון, בלילה הלבן שלפני. יש הרבה מה לומר על יחסים עם דדליינים, אבל הנה מחשבה אחת לגבי הפונקציה הרגשית שהדחיינות משרתת.
מה אם מדובר במנגנון הגנה נפשי מתוחכם? עבודה ברגע האחרון מכסה אותנו מכל הכיוונים. אם עבדתי על הטקסט ברגע האחרון והוא למרות זאת זכה לתגובות חיוביות (ציון טוב/התקבל לפרסום וכו'), אז אני פשוט מבריקה, וההישג האינטלקטואלי שלי הוא אפילו יותר גדול, כי הקדשתי לזה מעט זמן, וזמן לחוץ.
ואם הטקסט זוכה לתגובות פושרות או גרועות, חלילה, אז יש לי הסבר מצויין – אני הרי עבדתי עליו ברגע האחרון, אז מה הפלא שהעולם לא “נפל” ממנו?

בקיצור, בכך שהקדשתי לטקסט את הזמן המצומצם והלחוץ שלפני הדדליין (או אחריו…) לא הסתכנתי באמת. לא נתתי לעצמי את מלוא הסיכוי להוציא מעצמי את המיטב של מה שיש לי להגיד על הנושא.
זה חלק מסימפטום גדול יותר, שניתן לחשוב עליו דרך התמונה הויזואלית של הכותב למרגלות ההר: הכותב מסתכל על משימת הכתיבה כמו על הר גדול, שצילו מוטל עליו באופן כה קודר עד שהוא לא מסוגל לדמיין בכלל איך להתחיל לטפס עליו, ולכן הוא נשאר במרחק בטוח ממנו. הוא פה, וההר שם. שלום קר. אבל עוד על כך בהזדמנות אחרת.

                                                                   t2_302715a.jpg

 כל זה מביא אותי לבשר בשמחה שנפתחת עוד קבוצת עבודה המיועדת לאנשים כותבים, במיוחד, באקדמיה, כגון תלמידי דוקטורט או תיזה (אבל לא רק).

 מדובר בסדרה בת שמונה מפגשים, שמטרתה לנתח ולסייע בהתגברות על קשיים של המשתתפים, הקשורים לחיי הכתיבה והמחקר האקדמי. בדרך כלל, מחסומי כתיבה שונים גורמים לסבל, אבדן זמן יקר, בידוד מקצועי, לחץ נפשי ועוד.

המפגשים מונחים בצוותא עם חנה קוצר ספיר, שלה נסיון עשיר במנטורינג, ואתי. הם נערכים בנווה צדק, תל אביב.

תדירות המפגשים תיקבע על ידי המשתתפים, אבל מנסיון העבר מדובר בערך בפעם בשבועיים. רוב המפגשים יהיו בני שעה עד שעה וחצי.

המפגש הראשון יתקיים ביום שני, 23 בפברואר, בין השעות 10:30-12:30 בבוקר. חלקו הראשון של המפגש יהיה סדנא שאעביר על מחסומי כתיבה. בחלק השני נשמע מן המשתתפים על העבודה שלהם ועל הצרכים שלהם.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות אלי: yofi.tirosh@gmail.com

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: